Průvodce výběrem
termoprádla


Termoprádlo  >  Termoprádlo – důležitá část výstroje pro Nordic Walking

Termoprádlo – důležitá část výstroje pro Nordic Walking

Nordic Walking, tedy severská sportovní chůze, je velmi efektivní a přitom finančně nenáročná pohybová aktivita. Stačí k ní tři základní věci: speciální hole, boty a sportovní oblečení.

Zaměříme se na tu část výstroje, která přiléhá k tělu. Nejdříve jsou to ponožky, pro chůzi stejně důležité jako kvalitní boty. Dnes se vyrábějí z moderních materiálů, které například omezují potivost nohou, ale mají i funkční zóny pro celodenní komfort. U ponožek pro Nordic Walking obvykle platí, že vyšší cena znamená také vyšší kvalitu.

Při delších trasách se doporučuje jako první vrstvu oblečení zvolit termoprádlo, protože dokonale odvádí pot a udržuje příjemnou tělesnou teplotu. Je dvouvrstvé, bezešvé a obvykle i antialergenní a odolné proti plísním. 

Oblíbeným materiálem pro termoprádlo se v poslední době stala lehká a hřejivá merino vlna, ze které se pro Nordic Walking hodí trička, kalhotky či boxerky a v chladnějším období také mikiny a kalhoty.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 24. 3. 2014


Další novinky

Termoprádlo na cvičení

V termoprádle můžete i efektivně cvičit. Tady jsou naše tipy na kousky do vašeho sportovního šatníku.

27. 6. 2016

Doporučujeme termoprádlo z ovčí merino vlny

Merino oblečení má specifické vlastnostmi jakou je vysoká výhřevnost, díky které se úspěšně používá i u malých dětí, které ještě nemají vyvinutou tělesnou termoregulaci. Prospěšné je samozřejmě pro všechny sportovce i na běžné každodenní nošení.

15. 4. 2016

všechny novinky