Průvodce výběrem
termoprádla


Termoprádlo  >  Pohodová horská turistika s termoprádlem

Pohodová horská turistika s termoprádlem

Termoprádlo zajišťuje i v náročných vysokohorských podmínkách tělu příjemné teplo, sucho a pohodlí díky plochým švům. A protože rychle schne, stačí ho ručně vyprat ve studené vodě, což je na túře velmi praktické.

Termoprádlo dnes vyrábí mnoho firem, které neustále vyvíjejí nové materiály a technologie. Prozatím se nejvíce používá polypropylen, polyester, vlna a bavlna. Výběr je nesnadný, ale hodně pomoci mohou zkušenosti uživatelů, buď osobní, nebo zveřejněné na internetu.

Každopádně nejdůležitější je funkční spodní termoprádlo – boxerky, kalhotky, spodky, podprsenky, tílka, trička a ponožky. Druhou vrstvu pak tvoří funkční mikiny, větrovky a kalhoty různých typů a délek.

Při plánování horské túry se rozhodně vyplatí investici do termoprádla nepodceňovat. Pocení sice nezamezí, ale veškerou vlhkost odvede od těla pryč, a tím se postará pohodu celého výletu. Mezi aktivními lidmi je stále více žádané.
 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 20. 2. 2014


Další novinky

Termoprádlo na cvičení

V termoprádle můžete i efektivně cvičit. Tady jsou naše tipy na kousky do vašeho sportovního šatníku.

27. 6. 2016

Doporučujeme termoprádlo z ovčí merino vlny

Merino oblečení má specifické vlastnostmi jakou je vysoká výhřevnost, díky které se úspěšně používá i u malých dětí, které ještě nemají vyvinutou tělesnou termoregulaci. Prospěšné je samozřejmě pro všechny sportovce i na běžné každodenní nošení.

15. 4. 2016

všechny novinky